לוגו של אוטו תל

שאלות ותשובות

סינון לפי תגיות

  חניה

  • האם מותר להחנות את הרכבים בחניונים?

   לאוטותל יש 520 חניות יעודיות שפרוסות ברחבי העיר ובנוסף ניתן לחנות בחניות כחול-לבן בעיר. בכל אופן, החנייה בחניונים בתשלום, חניונים תת קרקעיים, חניות פרטיות או כל מקום חנייה שאינו זמין לציבור 24/7 אסורה בהחלט. צריך להבין - חנייה בחניון תקשה על הלקוח או הלקוחה הבאים אחריכם במציאת הרכב וביציאה מהחניון. בכל בעיה בנושא חנייה - לחיצה על כפתור החייגן במסך המולטימדיה ברכב תוביל אתכם ישר אל מוקד השירות שלנו שזמין 24/7 לפתור עבורכם כל בעיה.

  • מותר להחנות בכחול לבן?

   כן ובכל חניה המותרת ע"פ חוק. אבל למה לכם לשבור ת'ראש? חפשו את החניה הייעודית הפנויה הקרובה ביותר דרך האפליקציה ונווטו אליה.

  • מה אני עושה אם אני מגיע/ה לחניה והיא תפוסה ע"י רכב פרטי?

   אנחנו נשמח לקבל דיווח באופן מיידי אל מוקד השירות שלנו ב 9133* וכמובן לזכות אותך עבור הדקות הנוספות לחיפוש החניה.

  • מה קורה אם קיבלתי דוח חניה או תנועה?

   הדוח הוא על שמך הפרטי ועליך לטפל בו ולשלמו. דינם של רכבי אוטותל כדינם של כל רכב

  • למה אוטותל לוקחים לנו את כל החניות?

   היי, אז אם הגעתם כבר עד לסוף העמוד, הנה כמה מילים על חניות אוטותל - לאוטותל יש 520 חניות בכל העיר (0.175% מכלל החניות הציבוריות בעיר). ב-520 החניות האלה משתמשים למעלה מ-7,500 לקוחות אוטותל. כן, הבנתם נכון, 7,500 לקוחות שונים על 520 חניות. מה היה קורה אם חצי, אפילו שליש מהלקוחות האלה היו מוציאים רכב וחונים בעיר במקום להשתמש באוטותל? רגע חכו, זה לא הסוף, כל רכב של אוטותל משרת בממוצע 17 משפחות (!) שמשתמשות ברכב. לא משפחה אחת כמו ברכב רגיל, שנוסעת בממוצע בקושי שעתיים ביום, אלא 17 משפחות תל אביביות. אז תראו, הסיפור הוא פשוט- אם יותר אנשים ישתמשו באוטותל ופתרונות אחרים של תחבורה ציבורית ושיתופית (ובחיינו שאנחנו מברכים על כל פיתרון שהוא לא רכב פרטי) יותר ויותר חניות יתפנו. זה עניין די בסיסי של היצע וביקוש ואנחנו פה כדי להקטין את הביקוש לחנייה ולא להפך.  והנה עוד עובדה קטנה - תהליך ההקמה של אוטותל היה ארוך ויסודי, במהלכו התייעצנו עם אדריכלי ערים ומומחים נוספים עם שמות ארוכים לפני שקבענו את מספר החניות שנשמור לשירות ומספר המכוניות – כדי שיישארו מספיק חניות לכלי רכב פרטיים. למרות שבינינו, רכב פרטי זה כל כך 2016. אז בקיצור, קחו אותנו לסיבוב ותבינו.

  כללי

  • מה זה אוטותל?

   אוטותל הוא שירות שיתוף הרכבים של עיריית תל אביב-יפו המאפשר השכרת רכבים לפי דקה לתושבי העיר ולמבקריה.

  • השירות פועל רק בתחומי תל-אביב-יפו?

   סיום והתחלת הנסיעה אפשריים רק בתחומי תל-אביב-יפו, אבל הנסיעה עצמה יכולה להתבצע גם מחוץ לעיר. בנוסף, הרכבים שלנו רשומים לשירותי חניה בתשלום ולכן ניתן לבצע עצירת ביניים (דרך האפליקציה או מסך המולטימדיה ברכב) ולחנות בכל מקום חוקי גם מחוץ לעיר תל-אביב-יפו. התשלום על החנייה בעצירת הביניים יתווסף לעלויות הנסיעה.

  • למה בכלל צריך רכבים שיתופיים בתל אביב?

   שאלה מצויינת! בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים שהרכב הפרטי הוא לא נכס, אלא נטל - תשלומים בלתי פוסקים, חיפוש מתמיד אחר חנייה, תיקונים, ביטוחים, טסטים וכל כאב הראש הזה - בשביל שעתיים בממוצע על הכביש. העניין הוא שכדי לוותר על הרכב הפרטי או לפחות להפחית את השימוש בו הם צריכים סל פתרונות שיאפשר להם לעשות זאת. בעולם למשל מבינים את זה מצוין וב-200 ערים ברחבי העולם תוכלו למצוא, לצד תחבורה ציבורית מעולה, גם רשת של תחבורה שיתופית חדשנית. ולכן לצד קידום פרויקטים נוספים של תחבורה ציבורית ושיתופית בתל אביב, השיקה עיריית תל אביב-יפו בשנה שעבר את מיזם אוטותל. עכשיו נשאר לכם רק לנסות :)

  הצטרפות

  הזמנת רכב ומהלך הנסיעה

  card
  close
  לפרטים נוספים
  מלאו פרטים ומבטיחים לחזור
  או חייגו 9133*

  התקדמו שלב!
  הפרטים שלך התקבלו במערכת שלנו בהצלחה.
  ברגע שנהיה פנויים ליד הטלפון נתקשר אלייך 🙂